3TO Tel Uygulaması

3TO Tel Uygulaması, batık tırnak üzerinde uygulanan, tırnağı yeniden şekillendirmeyi esas alarak kalıcı çözüm sağlayabilen bir uygulamadır.
http://www.podoturk.com/wp-content/uploads/2019/01/1-tel-uygulamasi-min.png

3TO Tel Uygulaması

Başlık:

Açıklama:

1-tel-uygulamasi-min.png

3TO Tel Uygulaması

3TO Tel Uygulaması, batık tırnak üzerinde uygulanan, tırnağı yeniden şekillendirmeyi esas alarak kalıcı çözüm sağlayabilen bir uygulamadır.

3TO nedir?

Diğer ülkelerce 70 yıldır, ülkemizde ise son 10 yıllık süreçte tırnak üzerinde uygulanmaya başlanan tel yöntemlerinden biridir. 3TO tel mekanizması 3 farklı parçanın batmış tırnak üzerine yerleştirilmesiyle uygulanan, tırnağın bütününe uyguladığı kuvvetle tamamının şekil almasını hedef alan ve kalıcı çözüm sağlayabilen bir metottur.

3TO Sistemi hangi durumlarda tercih edilir?

3TO Tel Sistemi bir podolog değerlendirmesiyle aşağıdaki durumlarda tercih edilir:

  • Enfeksiyonlu batıklarda tabip destekli tercih edilir,
  • Enfeksiyon bulgusuna ulaşmamış batıklarda tercih edilir,
  • Hafif batıklarda önlem amacıyla tercih edilir,
  • Daha önce geçirilen tırnak operasyonları sonucu sürekli batık meyilliliği taşıyan vakalarda rahatlama amacıyla tercih edilir.

3TO Sistemi’nin uygulama süresi ne kadardır?

İlk işlemde uygulama süresi tırnak üzerindeki bulgulara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunlar genelde batığın enfeksiyona ulaşmış olması ya da tırnak yapısının kalınlaşma belirtileri göstermesidir. Dolayısıyla ilk işlem süresinin 15 ile 40 dakika arasında değişiklik gösterebildiğini söyleyebiliriz.

Etkili ve kesin sonuca ulaşılması için ilk işlemi takiben aylık periyotlar halinde süren aratel randevularına katılım çok önemlidir. Ortalama 6-8 ay arasında süren bu süreçte hiçbir ağrının olmaması tırnağın tamamen düzeldiği anlamı taşımamaktadır. Tam düzelme ve nüks oranını önlemek amacıyla sadece podolog değerlendirmesiyle tüm işlemlerin sonlandırılması beklenmektedir. Nitekim bir çok vakada aylık randevulara doğru uyulması durumunda tüm işlemlerin daha erken sonlandırıldığı da görülebilmektedir.

3TO Sistemi ağrı yaratır mı?

Uygulama esnasında ya da sonrasında tel sistemine bağlı hiçbir ağrı hissedilmez. Çoğunlukla bunun tam aksi olarak ani gelen bir rahatlama hissedilir. Nitekim çokça gecikilmiş enfeksiyonlu birtakım vakalarda enfeksiyon dokusuna bağlı ilk işleme özgü geçici pansuman ağrısı duyulabilir.

Kategori
Uygulamalar
Uygulama Yeri
Tırnak
Ağrı Durumu
Ağrısız

Bir yanıt bırakın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretli
AYAĞINA SAĞLIK, AYDIN!

AYAĞINA SAĞLIK, AYDIN!

ÖNEMLİ


Web sitemizin içeriğinde yer alan bilgiler bir doktor yazısı ya da önerisi özelliği taşımamaktadır. Tüm içerikler bilgilendirme ve tanıtım amacıyla hazırlanmış olup Sağlık Bakanlığı’nın 15/2/2008 tarihli 26788 numaralı yönetmeliğinin 29. maddesini kapsamındadır.

0 (256) 911 09 09


EFELER ŞUBESİ

Orta Mahallesi, Doğu Gazi Blv. No:220/20, 09020 Efeler/AYDIN


NAZİLLİ ŞUBESİ

Altıntaş Mahallesi, Kuaförler Sokağı, Mimar Sinan Cd. 55/A, 09800 Nazilli/AYDIN


KUŞADASI ŞUBESİ

Türkmen Mah. 303 Sok. No:2/B 09400 Kuşadası/AydınCopyright ©2019 – PodoTürk. Tüm hakları saklıdır.Copyright ©2019 – PodoTürk. Tüm hakları saklıdır.